Biberiye & Kafein Özlü Saç Kremi

1 / 5
3 / 5

REVOX BİBERİYE & KAFEİN ÖZLÜ SAÇ KREMİ
SAÇLARINIZIN KOLAYCA TARANMASINI SAĞLAYAN, KIRILMASINI ENGELLEYEN YEPYENİ BİTKİSEL FORMÜL

DUŞTAN SONRA SAÇLARINIZIN KOLAYCA TARANMASINI SAĞLAR, KIRILMASINI ENGELLER, BESLER, ONARIR, DOLGUNLAŞTIRIR, YUMUŞAK HALE GETİREREK ÇOK DAHA KOLAY ŞEKLE GİRMESİNİ SAĞLAR.

Revox Biberiye & Kafein Saç Kremi; Saçların yumuşamasını sağlayan özelliğe sahip bir üründür. Bu sayede saç tellerinin kırılmasını engeller.

İçeriğindeki Biberiye ve Kafein ile  saçların beslenmesine yardımcı olur.
Saçları kökten uca nemlendirmeye, korumaya ve güçlendirmeye yardımcı olur.
Saçların ihtiyacı olan bakımı sağlayarak doğal bir bakım uygular.
Saça esneklik verir.

İçindekiler: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Equisetum Arvense Extract, Dicaprylyl Carbonate, Rosmarinus Officinalis Extract, Caffeine, Lauryl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Edta, Linalool, Hexyl Cinnamal, Parfum.
Kullanıcı yorumları için tıklayınız.

 

BİTKİSEL EXTRACT TABLOSU

- ROSEMARY/BİBERİYE: Yumuşak, cansız saçları güçlendirir, kalınlaştırır, saçın dökülmesini engellenmesine ve büyümesine yardımcı olur.
- CAFFEINE/KAFEİN: Saçları güçlendirir, canlandırır ve dökülmelerini engellenmesine yardımcı olur.
- HORSE TAIL EXTRACT/AT KUYRUĞU BİTKİ ÖZÜ: Saç ve saç derisini besleyerek gerekli olan bakımı sağlar.

BİBERİYE YAĞININ SAÇLARA FAYDALARI NELERDİR?
Doğadaki tüm bitkilerin insan üzerinde etkileri vardır ve bu etkiler ciddi anlamda insan sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Biberiye de bitki özü olup insan vücudu üzerinde olumlu etkilere sahiptir.
Saçlar hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir süstür, sağlıklı kalması, güçlü durması ve parlak olması herkesin istediği şeylerdendir. Ama kendi başına saçların sağlıklı kalması sadece bebeklik döneminde yani dış etkenlere az maruz kaldığı dönemlerde mümkün olabilmektedir. Yaş ilerledikçe ve saçlar dış etkenlere maruz kaldıkça; dökülmeler, kırılmalar, yağlanma, kepeklenme gibi birçok sorun meydana gelmeye başlar. Biberiye bitkisinden elde edilen biberiye yağının kullanılması ile saçlarda oluşan birçok sorun çözülmeye başlıyor. Saç bakım uzmanlarının klinik testlerden elde ettikleri sonuçlara göre biberiye yağının saçlara faydaları şu şekilde sıralanmaktadır.

Saç tellerini güçlendirir,
Saç derisinin beslenmesine yardımcı olur,
Kepek sorunu ile derinden mücadele eder,
Saçların kırılmadan uzamasına yardımcı olur,
Saçları yumuşatıcı etkisi vardır,
Saç köklerini uyararak saçların uzamasını sağlar,
Dökülen saçların yerine yenisinin çıkmasına yardımcı olur.

KAFEİNİN SAÇLARA FAYDALARI NELERDİR?
Günlük alışkanlıklarınızın sizin için gerçekten iyi olduğunu keşfetmeniz harika olmaz mı? Bunun mükemmel bir örneği? Kahve! Kesin olarak kafein. O sabah kahvesi normal bir şekilde çalışmamıza bağlı olan bir şeydir ve bazı günlerde kesinlikle güne bakmamıza yardımcı olması için iki kez espresso gerekir. Kafein aslında saçlarımız üzerinde aynı etkiye sahip olabilir. Fasulyeleri kafein ve saç uzamasına dökerek soruyu yanıtlıyoruz: Kafein saçınız için uygun mu?
Kafein: saç kurtarıcı veya düşman?
Kafein, saç sağlığına, uzun ve güçlü büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm gerekli besin ve vitaminlerle hasarı sınırlandırmaktan iplere kadar çeşitli şekillerde fayda sağlayabilir. Sorunuzu cevaplamak için: evet, kafein saçınız için iyidir (yay!).

Peki kafein saçınız için neden iyidir?
Kafeinin asıl yararı, saç büyümesinin ilk aşamalarında doğrudan kökten saç büyümesini desteklemesine yardımcı olmasıdır . Bunu, saç dökülmesine neden olan 'DHT' adlı bir hormonu hedefleyerek yapar. DHT vitaminlerin, proteinlerin ve minerallerin saç köklerinin büyümesine yardımcı olmasını engelleyebilir. Kafein, saç hücrelerinin daha fazla 'ATP' üretmesine neden olarak savaşır, bu saçların büyümesini teşvik eder ve rüya gibi Rapunzel-esque saçları elde etmenize yardımcı olur.
Hala ikna olmadınız mı? DrTobiasFischer tarafından daha fazla araştırma bile kafein göstermiştir saç büyüme döngüsü hızlandırır ve saç uzunluğunu arttırır * 33-40 den%. Bu nedenle, özellikle kafeinli saç ürünleriyle kıl folikülünü hedeflemek, kısa sürede saç büyüme yolculuğunuzda size yol açacaktır!
Kafeinin, saç derisine sağlıklı saç köklerini destekleyen kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir . Saç ürünlerini doğrudan kafa derisine masaj yaparken, kafa derisine kan dolaşımına yardımcı olursunuz ve kökleri uyarırsınız. Uyarılmış saç kökleri, vücudunuzdaki tüm doğru besinleri ve mineralleri, kafa derisine iyileştirilmiş kan desteği yoluyla daha hızlı, daha sağlıklı ve güçlenecektir .
Ama Kafeinin Saç Dökülmesine Sebep Olduğunu Duydum?
Kafein makul miktarlarda fab, ama denize girmek istemiyorsun! Çok fazla iyi bir şeye sahip olabilirsin. Çok fazla kafein tüketmek saç dökülme döngüsünü yavaşlatarak olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun yanı sıra aşırı tüketen vitaminler ve antioksidanlar sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden her şeyi ılımlı olarak gören kızları hatırlayın (evet, her şey).
Hangisi daha iyi: Topikal olarak kafein içmek veya uygulamak?
Kahve istediğimizi biliyorum ama çok fazla miktarda ihtiyacımız yok. Ne yazık ki, sürekli kahve tüketmek rekor zamanlamada size tatlı uzun, sağlıklı saçlar vermeyecektir (haksız, biliyorum). Çok fazla kafein çeşitli sorunlara neden olabilir. Ancak endişelenmeyin, bu yalnızca tüketilmiş olması durumunda, sabah kahvenizi hala içebilirsiniz, ancak en iyi saç sonuçları için kafeinli saç ürünlerini topikal olarak kullanmanızı öneririz.

X