Sosyal Medya

 • Blog

  Saç Yaz Bakımı İçin RevoxLaboratories’ten 10 Pratik Öneri

  Saçlarımız yazınneden bu kadar çok yıpranır? Yaz aylarında saçlarımız kurur, hatta yaz sonunda dökülmeler bile artar. Revox Laboratories olarak saçlarınız için en sağlıklı ürünleri geliştirirken saçları yıpratan etkenleride araştırıyoruz. Saç bakımı için yaz-kış Revox’a güvenebilirsiniz. Gerekli bakımın yanı sıra aşağıda önerdiğimiz pratik saç koruma uygulamalarınıda hayata geçirirseniz yazın saçlarınızıazami ölçüde koruyabilirsiniz.

  Yazın saç yıpranmasının birçok nedeni var ancak en büyük pay bütün kış özlediğimiz güneşte elbette. Güneşin yaydığı ultraviyole ışınlar, deniz suyundaki tuz ve havuzdaki klor ile birleştiğinde saçlara ciddi zarar verir. Bu ışınlar, özellikle kimyasal işlem görmüş saçlarda daha da fazla yıpratıcı etki gösterir. UV ışınlarının saça zararı, saçları kurutması ve normalde pürüzsüz olan saç milinin dış tabakasını pürüzlendirmesiyle kendini gösterir. 

  Havuzdaki Klorun Zararları 
  Klor, saçı tahmin edebileceğinizden çok daha fazla yıpratır. Saçı kurutur, matlaştırır, kopmalara neden olur. Klor, saçınızı doğal koruyucu yağlarından arındırır. Havuzdaki klorun saça etkisi, maalesef ki bunlarla sınırlı değildir, klor saçınızın rengini de bozar. Özellikle sarı saçlar, havuzdaki klorun etkisiyle kısa sürede hoş olmayan yeşilimsi bir görünüm alabilir. Klor oranı iyi ayarlanmamış bir havuzda bırakın saçlarınızı, mayonuzun rengi dahi değişebilir. 

  Laboratuvarımızda yaptığımız araştırmalar şunu gösteriyor ki havuzdaki klor bazen oryalden bile daha yıpratıcı olabilir. Hele bir de havuza girdikten sonra saçlarınızı güneşin altında kurumaya bırakıyor ve bunu defalarca tekrarlıyorsanız, güneşin ısısı fön etkisi yaratarak saçlarınızı daha da savunmasız bir hale getirecektir. 

  Denizdeki Tuzun Saçlara Etkisi
  Denizin tuzu, klorlu bir havuz kadar yıpratıcı olmasa da pek de masum sayılmaz. Deniz suyundaki minerallerinvücudumuza olumlu etkileri var ancak deniz suyu, yoğun tuz içerdiğinden saçınızdan ve cildinizden su çeker. Eğer gerekli nemlendirme bakımlarınızı yapmazsanız denizin tuzu saçınıza zarar verir;saçlarınız keçeleşir, cildiniz pul pul olur.

   

  Revox Laboratories’ten Yazlık Saç Bakımı Önerileri
  1.Şapka takın. Şapka takmak saçınızı doğrudan güneş ışığından kaynaklanan hasardan korur.

  2.Özellikle gün ışığının dik geldiği öğlen saatlerinde saçlarınızı mümkün olduğunca güneş ışınlarından koruyun.

  3.Havuza girmeden önce saçlarınızı yıkayın. Islanan saçlarınız çokça su emer ve bu da saçlarınızın havuzdan alacağı klor miktarını sınırlar.

  4.Havuzda bone takın. Eğer boneden sıkılıyorsanız saç kreminizi sürüp havuz gününüzü bu şekilde geçirebilirsiniz.

  5.Saç besleyici serum kullanın.Revox Biotin&Collagen+At Kuyruğu Bitki Özlü
  Güçlü Etkili Saç Bakım Serumu
  ndaki 
  biotin saçlarınızı yoğun olarak besler, kolajen saç foliküllerini destekler ve saç kayıplarını azaltır. Bildiğiniz gibi At Kuyruğu Bitki özü ise saç ve saç derisinin beslenmesine yardımcı olur. Bu serum ile hem saçlarınızı güçlendirir hem de nem kazanmasını sağlarsınız. Bu arada önlem almak iyidir; saç serumu kullanmaya tatilden önce başlayın.

  6.Havuzda veya denizden çıktıktan sonra saçlarınız yıkayın. Böylece saçlarınızın klorlu ve tuzlu kalmasına engel olursunuz.

  7.Saçlarınız boyalı ise mutlaka Revox Boyalı Saçlara Özel Renk Koruyucu
  At Kuyruğu Bitki Özlü Saç Bakım Şampuanı 
  kullanın. Bu ürün, güçlü formülüyle boya renginizi korur, kimyasal olarak işlem gören saçlarınızı canlandırır. Boyalı saçlara özel şampuanınız nazikçe saçınızı temizlerken saç derisini ve saçı nemlendirir.

  8.Yazın saç boyası yaptırmamaya ve yazın fönden uzak kalmaya çalışın.

  9.Saç nemlendirme de çok önemlidir. Saç kreminizi asla ihmal etmeyin. Revox Biberiye&Kafein Özlü Saç Kremisaçlarınızın kolayca taranmasını sağlayan, kırılmasını engelleyen yepyeni bitkisel formülüyle yaz aylarında bakım için ideal bir üründür. Duştan sonra saçlarınızın kolayca taranmasını sağlar, kırılmasını engeller, besler, onarır.

  10. Sıvı alımına ve beslenmenize dikkat edin. Sağlıklı saçlar için en başta, sağlıklı bir vücut ve bünye gereklidir.

  Keyifli bir yaz geçirmenizi diliyoruz…

   

   

   

   

   

   

X